روش‌های سفید کردن دندان‌ها

آیا میدانستید که سفید کردن دندانهااولیـنخـدمات بـهداشتی و آرایشــی اسـت کـه امـروزه افراد به دنبال آنند و این محبوبیت روزبه روز هــم بیشتر و بیشتر می شود؟ یـک تحقـیق جـدید نشان داده اسـت که %80 ازامریکایـی هـای بین 18 تا 24 سال به دنبال سفید کـردن دنـدانهـایشــان هسـتـنـد و ایـنآمـار بـرای خـانـم ها حتی به %85 نیز مـیرسد.


6 نـفر از هـر 10 نفر، بهویژه افراد بین 18 تا 24 سال، عقیده دارند که اگر هنگام لبخند زدن دندانهایشانسفیدتر و زیباتر باشد، اعتماد به نفس آنها تا حد زیادی بالا خواهد رفت. طبق آکادمیآرایش دندان در امریکا، امریکایی ها بیش از 1.4 بیلیون دلار را سال گذشته صرف خریدمحصولات سفید کننده دندان موجود در بازار کرده اند. یکی از اولین چیزهایی که افراددر ملاقات با افراد جدید به آن دقت می کنند، لبخند آنهاست. سفید کردن دندان یکی ازساده ترین و در دسترس ترین راه ها برای بهبود ظاهر، ایجاد تاثیر مثبت و به دستآوردن ظاهری جوانتر و زیباتر می باشد. دندان ها به مرور زمان تغییر رنگ داده وزرد میشوند. سفید کننده دندان، عملیاتی پزشکی نیست که روی دندانهایتان انجام شود، و باعثبالا بردن سلامت دندانهایتان نمی شود اما می تواند آنها را سفیدترکند.
 

علت تغییر رنگ دندانها چیست؟عوامل مختلفی می تواند در تغییر رنگ دندانها تاثیر داشته باشد که از جمله آن میتوانبه بالا رفتن سن، کشیدن سیگار، عوامل وراثتی، مصرف غذاها و نوشیدنی های رنگدار، رنگباقی مانده از داروها، و تخریب های شیمیایی دندان اشاره کرد. برخی از متداولتریندلایل عوض شدن رنگ دندان مصرف دارو، قهوه، چای، و سیگار است. افرادی هم که عادت بهمصرف بیش از اندازه نوشابه دارند هم با چنین مشکلی مواجه خواهندشد.
 

جدا از رنگ گرفتن دندانها، سهعامل مهم وجود دارد که می تواند بر رنگ دندان هر فرد تاثیر داشته باشد. ژنتیک دراین زمینه نقش موثری دارد. بعضی افراد به طور طبیعی نسبت به بقیه دندانهای سفیدتریدارند. بیماری ها هم می توانند عامل موثری در این رابطه باشند و برخی داروها ممکناست باعث تغییر رنگ دندانها شود. اگر احتمال میدهید که تغییر رنگ دندانهایتان بهخاطر مصرف یک داروی خاص است، می توانید این مسئله را با دندانپزشکتان مطرحکنید.
 

سیگار کشیدن هم می تواند باعث زردشدن دندانها شود. از بین رفتن این لکه ها زمان بیشتری می برد. لکه های ناشی ازنیکوتین 1 تا 3 ماه طول می کشد تا با مصرف مواد سفیدکننده، به حالت اول برگردند. استفاده از تنباکو نیز از دست رفتن سفیدی دندانها و تغییر رنگ آنها را تسریع میکند. بالا رفتن سن نیز با زرد شدن دندانها در ارتباط است. مینای دندان، که بخش سختخارجی دندان است، به مرور زمان نازک تر شده و باعث می شود لایه زرد داخلی نمودارشود. اکثر این موارد، لکه های زرد و قهوه ای هستند که ممکن است از جمع شدن پلاکدندان، لکه های ناشی از غذا، و بهداشت ضعیف دندانها، ناشی شود. تغییر رنگ دندانمربوط به بالا رفتن سن و وراثت معمولاً در هر 9 نفر از 10 نفر ایجاد میشود. از بینبردن این نوع لکه ها با جرم گیری خیلی راحت و سریع انجام می گیرد و بین 1 تا 6 هفتهصورت میگیرد.


قانون کلی این است که هرچیزی که ممکن است لباس شما، دستمال سفره تان یا فرشتان را لکه دار کند، می تواندروی دندانهایتان هم لکه بیندازد. مثلاً سس گوجه فرنگی، کیک زغال اخته، شراب قرمز و .... سفیدکننده های دندان سه دسته هستند:

 

1.       جرم گیری دندانها برای تغییر

/ 3 نظر / 3 بازدید
AMIR

سلام یه سر به من بزن [پلک]

حمیدرضا اعتمادی

با عرض سلام و ادب خوشحال می شوم پس از بازدید،این وبلاگ را لینک کنید و بالعکس. وبلاگ زیر یگ وبلاگ تخصصی و علمی در مورد حسابداری و حسابرسی و قوانین و دستور العمل های مربوطه می باشد. شما می توانید با تبادل لینک آمار بازدید کنندگان وب سایت و یا وبلاگ خود را در اینترنت بالا ببرید. با تشکر حمیدرضا اعتمادی مدیر وبلاگ http://accountinghistory.persianblog.ir/ email: h.etemadi64@yahoo.com

توکلی

به خانه ما سر بزن. حتما مطلبي پيدا مي‌کني که به آن علاقه‌مند شوي. يا حتي مي‌تواني مقاله‌اي بنويسي و پنجره تازه‌اي براي اهل خانه باز کني. "مي‌دونستي" www.midoonesti.com