انتخاب عطر مناسب برای خانمها

عطرهایی کهبرای خانم ها تولید می شوند در ۶ گروه اصلی طبقه بندی میشود

 

سرد،میوه ای،گلی،خوراکی،شرقیو چوبی

 

از آنجایی که این روزها در بازارانواع و اقسام مختلفی عطر برای خانم ها عرضه میشود، انتخاب عطر مناسب برای فرد موردنظر کمی سخت شده است. اگر گیج شده اید که باید چه نوع رایحه ای را انتخاب کنید، یکیاز راه حل های رفع مشکل این است که عطر را از خانواده ای انتخاب کنید که با خصوصیاتاخلاقی خانم مورد نظر مطابقت داشته باشد.

 

بیشتر عطرهایی که برای خانم ها تولید می شوند را می توانیم در ۶ گروه اصلیطبقه بندی کنیم. بوهای سرد، میوه ای، گلی، خوراکی، رایحه های شرقی و چوبی.. در داخلهر یک از این گروه های اصلی، چند زیر گروه نیز می توان پیدا کرد، اما این زیرگروهها تفاوت چندانی با هم ندارند؛ به همین دلیل بهتر است که افراد تازه کار بههمین ۶ گروه اصلی اکتفا کرده و خودشان را درگیر زیرگروه هانکنند

  

عطرهای سرد

 

این قبیل عطرها معمولاً بوی تمیزی، جوانی، وانرژی می دهند. درون مایه ی رایحه ی این قبیل عطرها بوی اقیانوس ها را در ذهن زندهمی کند. در اسم چنین عطرهایی اغلب نام “آب” ، “یخ” ، “باران” ، و یا “خنک” به کارمی رود و معمولاً در شیشه های آبی تولید شده و جعبه های بسته بندی آنها نیز به رنگآبی انتخاب می شوند. خانواده ی این قبیل عطرها بیشتر برای خانم های فعال و ورزشدوست پیشنهاد میشود. از مشهورترین انواع این عطرها می توان به موارد زیر اشارهکرد:

 

Issey Miyake L Eau de IsseyBulgari Blu Notte

Marc Jacobs Rain, Giorgio Armani Acqua di Gio

Davidoff Cool Water

 

 عطرهای میوهای

 

رایحه این نوع عطرها در لطافت وانرژی کمی شبیه به رایحه ی عطرهای خنک است با این تفاوت که قدری شیرینی نیز در آناحساس می شود. درون مایه ی اصلی این قبیل عطرها معمولاً دربردارنده ی رایحه یمرکبات است مانند لیمو، پرتقال، و گریپ فرود. البته برخی از انواع عطرهایی که دراین گروه جای می گیرند بوی سیب، انگور، گیلاس، هلو، و تمشک می دهند. خانم هایی کهاین قبیل بوها را دوست دارند معمولاً خوش بین و خوش مشرب بوده، و به راحتی میتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. از جمله معروف ترین عطرهای میوه ای که اینروزها از طرفدارهای زیادی برخوردار هستند عبارتند از:

 

Fresh Sugar, Acqua di Parma Colonia, L.A.M.B. by Gwen Stefani, Cartier Eau de Cartier


 عطرهایگلی

 

خیلی راحت می توانید بوی این قبیل عطرها راتشخیص دهید. بوی یک یا دو گل در آنها به راحتی قابل تشخیص است. درون مایه ی اصلیاین نوع عطرها دربردارنده ی رایحه ی گل های مختلفی نظیر: رز، یاسمن، یاس، و مریماست. این قبیل عطرها مختص خانم های رمانتیک با روحیه زنانه است. اغلب خانم ها نسبتبه این نوع عطرها علاقه ی خاصی دارند و می توان گفت که این گروه از جمله محبوب ترینعطرهای انتخابی توسط بانوان است. از جمله معروف ترین عطرهایی این گروه نیز میتوانبه موارد زیر اشاره کرد:

 

Dior J Adore, Stella McCartney Stella, Yves Saint Laurent Baby Doll

Salvatore Ferragamo Incanto Charms

 

عطرهایخوراکی

 

این قبیل عطرها بوی مواد غذاییمی دهند. این گروه نسبت به گروه های دیگر قدمت کمتری دارد و تازه چند سال است که بهبازار عرضه می شود. درون مایه اصلی بوی این عطرها، رایحه ی شکلات و وانیل را در بردارد. این قبیل عطرها معمولاً برای خانم های خونگرم، مهربان و خانواده دوست پیشنهادمی شود. چند نمونه از محبوب ترین عطرهای خوراکی عبارتند از:

 

Aquolina Chocolovers, Thierry Mugler Angel, Britney Spears Fantasy

Comptoir Sud Pacifique Vanille Abricot

 

 عطرهایشرقی

 

این قبیل عطرها دارای رایحه ای گرم، تند ومعطر هستند. درون مایه ی اصلی این عطرها بوی دارچین و عنبر می دهد. این قبیل عطرهامعمولاً مورد انتخاب خانم هایی قرار می گیرند که در عین سادگی بسیار اصیل می باشند،فریبنده و جذاب هستند، تمایل به نمایش دادن خود دارند و بدشان نمی آید که مرکز توجهجمع قرار بگیرند. از جمله معروف ترین عطرهایی که می توان در این گروه جای داد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

Yves Saint Laurent Opium, Guerlain Shalimar, Calvin Klein Obsession

 


 
عطرهایچوبی

 

این عطرها هم مانند عطرهای شرقیبوی تندی دارند اما قدری ملایم تر، دلپذیرتر و جا افتاده تر هستند. درون مایه بویاین عطرها رایحه چوب، خزه، صندل، سدر، و نعناع را در بر دارد. عطرهایی که در اینگروه جای می گیرند می توانند اغلب هم مورد استفاده ی خانم ها قرار بگیرند و همآقایون. خانم هایی که تمایل به استفاده از عطرهای با رایحه ی چوب دارند عموماًسرزنده، آزاد منش، و خاکی هستند. از جمله محبوب ترین عطرهای چوبی که در حال حاضرمورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از

/ 1 نظر / 5 بازدید
من

[قلب]مفید بود مرسی